دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • نقشه سایت معاونت تحقیقات و فناوری/sitemap

دانشگاه علوم پزشکی ایران در راه اندازی شرکت های دانش بنیان ظرفیت خوبی دارد

 | تاریخ ارسال: 1401/1/7 | 
عبدالرضا پازوکی در دیدار نوروزی وزیر بهداشت:
دانشگاه علوم پزشکی ایران در راه اندازی شرکت های دانش بنیان ظرفیت خوبی دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از ظرفیت بالقوه این دانشگاه در راه اندازی شرکت های دانش بینان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی در دیدار نوروزی دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت با هئیت رئیسه و اساتید این دانشگاه در روز شنبه ۶ فروردین، به تشریح برنامه های این دانشگاه در سال ۱۴۰۱ پرداخت.
وی گفت: در چند ماه اخیر که از کارنامه دولت جدید به ریاست جمهوری حجت السلام رئیسی می گذرد شاهد اقدامات درخشان در حوزه بهداشت و درمان و کنترل کرونا هستیم.
پازوکی با  تاکید بر حرکت جهادی وزیر بهداشت که تجربیات ارزنده ای در دوران دفاع مقدس دارد، افزود: در حال حاضر مرحله کنترل کرونا به خوبی انجام شده است و در مراحل بعدی، اولویت های دیگر وزارت بهداشت برای تضمین سلامت مردم اقدام خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره اتفاقات ناپسند سالهای گذشته در ادغام این دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکی تهران و در نهایت اقدام خوب انتزاع عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران از جهات مختلف مظلوم واقع شده است ولی خوشبختانه هم اکنون مورد توجه مسئولین و وزارت بهداشت است.
پازوکی ادامه داد: خانواده علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با یکپارچی، انسجام و اتحاد بتواند نه تنها در بین دانشگاه های کشور، بلکه در رتبه بندی بین المللی نیز جایگاه خوبی کسب کند.
وی در تشریح جایگاه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: رتبه این دانشگاه در نظام رتبه بندی تایمز بین ۵۰۰ الی ۶۰۰ دانشگاه دنیا است و در نظام رتبه بندی شانگهای در جمع ۵۰۰ دانشگاه جهان قرار دارد.
پازوکی با ابراز امیدواری برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر دانشگاه علوم پزشکی ایران در محدود جغرافیایی غرب استان تهران بیان کرد: این دانشگاه در کنار خدمات سلامت، در بحث آموزش و پژوهش نیز نقش خود را به بهترین نحو ایفاء می کند.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در نوروز ۱۴۰۱ با تاکید بر بحث دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران برنامه های خوبی در بحث راه اندازی شرکت های دانش بنیان داشته و دارد و باید این مقوله نه تنها در بین اساتید؛ بلکه با مشارکت کارشناسان حوزه های مختلف دانشگاه محقق شود.

گفتنی است، در این دیدار نوروزی، اعضای هیئت رئیسه و اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به فراخور ماموریت و رشته های پزشکی به مباحثی از جمله افزایش سهم این دانشگاه در مراکز تصمیم گیری نظیر شورای تخصصی، ساماندهی مالیات پزشکان تمام وقت جغرافیایی، ایجاد ردیف استخدامی هئیت علمی رشته های توانبخشی، توجه بیشتر به طب سالمندی، اهمیت دادن به جانشین پروری در حوزه مدیران بیمارستانها و پرستاران و تسهیل در ارائه مجوزها پرداخته شد.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 687 بار   |   دفعات چاپ: 92 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر